Bendra informacija apie ekskavatorius

Bendra informacija apie ekskavatorius

Bendra informacija apie ekskavatorius

Leonardas da Vinčis net nesapnavo, kad jo pasiūlyta idėja dėl ekskavatoriaus dabar turės tokią įtaką pramonei ir atliks pačius sudėtingiausius darbus.

Nors informacijos šaltinių apie ekskavatorių atsiradimą yra labai mažai, naudingos informacijos netrūksta. Statybos ar žemės ūkyje dirbantys pritartų pateikiamai informacijai, kad pagal darbinius principus ekskavatoriai yra skirstomi į dvi grupes:

Vienakaušis

Daugiakaušis

Vienakaušiai, kai jų darbinės funkcijos yra valdomos mechaniniu būdu. Atliekamą darbą valdant nuotoliniu arba valdymo pultelio pagalba kabinoje;

Daugiakaušiai, tokių ekskavatorių darbas, jei galima taip pasakyti yra nenutrūkstamas prieš tai nustatant jo veikimo kryptį.

Šios sunkiosios technikos veikimo principą galima pamatyti ir įvertinti paveikslėliuose. Taigi, pereiname prie pačios sąvokos Ekskavatorius reikšmės, tai sunkioji ir savaeigė priemonė, mašina, kurios paskirtis ir naudojimas yra įvairių gamtinių išteklių kasimui bei perkėlimui. Greičiausiai, kad daugeliui teko matyti kaip dirba vienakaušiai ekskavatoriai, todėl jų naudą ne sudėtinga pamatuoti ir įvertinti. Su daugiakaušiais ekskavatoriais susidurti galėjo tik įvairiuose karjeruose buvę ar lankę Lietuvoje AB “Akmenės cementas” gamyklą. Suprantama, kad ši technika Lietuvoje yra kur kas mažesnė, nei ta, kurią naudoja didžiausios kalnakasybos ar iškasenų gavybos kompanijos.

Grįžtant prie istorijos greičiausiai, kad ir Jums bus smagu sužinoti, kada buvo užregistruotas vieno kaušo ekskavatorius. Tai nutiko Jungtinėse Amerikos Valstijose dar 1834 metais. Tad tokių ekskavatorių poreikį ir jų naudą galima vertinti kaip pagrindinę pagalbos priemonę statybų bei pramonės sektoriams.

Daugiakaušio ekskavatoriaus istorijos pradžia minima šiek tiek vėliau nei vienakaušio, tai 1860 metais įvyko Prancūzijoje. Nors tikslių iniciatorių bei įkūrėjų šaltiniai nenurodo, skelbiama tik pats patentavimo faktas. Tokia šiuolaikiška technika naudojama itin didelėse teritorijose vykstančių darbų atlikimui, tai ir smėlio ar žvyro kasimas dideliais kiekiais, durpių ar kitų iškasenų gavimui, kai darbų atlikimui yra reikalinga technika galinti dirbti ir transportuoti iškasenas be perstojo.

Sunkioji savaeigė mašina gali būti ratinė ir vikšrinė. Suprantama, kad tokia technika sunkių darbų atlikimui yra svarbi visur, ne tik sausumoje, todėl uostų gilinimo ar krovos darbuose dažnai yra naudojami pantoniniai ekskavatoriai. Bet dažniausiai naudojami yra vikšriniai arba ratiniai ekskavatoriai, tai priklauso ant kokio žemės paviršiau ši technika bus naudojama.

Lietuvoje ekskavatoriai yra naudojami statybose bei įvairiuose karjeruose. Įmonės Lietuvoje labiau pripažįsta ir naudojasi plačiai paplitusia universalia sunkiąja technika. Tokie ekskavatoriai be vieno kaušo priede turi kelis padargus. Tad priklausomai nuo įmonių atliekamų bei planuojamų darbų ekskavatoriai gali būti sukomplektuoti įvairiais priedais. Pavyzdžiui, jei įmonė užsiima pastatų griovimo darbais, suprantama, kad kaušu galima išardyti tik smulkias arba ne betonines konstrukcijas. Kitų darbų atlikimui prireiks pneumatinio ir tik ardymui tinkančio padargo. Jei planuojami krovos darbai, ekskavatoriui kaip priedas gali būti pasiūlytas krautuvo funkcijas atliekantis padargas. Verta žinoti, kad padargų priedai galimi tik universaliems ekskavatoriams. Specialieji ekskavatoriai yra pritaikyti tik vienos funkcijos bei darbų atlikimui. Todėl prieš renkantis labai svarbu nuspręsti, kokių darbų atlikimui bus panaudotas įsigytas ekskavatorius.

  • 2017-04-10
  • 0 Komentarai
Komentarai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *