Fizinių asmenų bankrotas

Kaip teisingai pasinaudoti fizinio asmens bankroto įstatymu

Gyvenimas kupinas netikėtumų. Jis dažnai mėgsta karčiai pasijuokti, o žmogui šis juokas ir nemenkus pinigus kainuoja. Patogus ir saugus šiuolaikinis gyvenimas reikalauja nemenkų investicijų. Visų pinigų neuždirbsime, šį bei tą dera ir pasiskolinti. Deja, ne visiems pasiseka įsipareigojimus lengvai ir paprastai įvykdyti. O dar ir gyvenimas ne vieną šunybę iškrečia.

Asmenys, kurie jau įklimpo į paskolų liūną ir nemato paprastos ir greitos išeities, protingiausia būtų pasinaudoti fizinio asmens bankroto įstatymu, kuris siekia sudaryti sąlygas atkurti sąžiningų asmenų mokumą. Žinoma, šiuo įstatymu siekiama užtikrinti ir kreditorių reikalavimų tenkinimą, kad būtų pasiekta teisinga pusiausvyra tarp skolininko ir kreditorių.

fizinio_asmens_bankrotas

Kaip teisingai pasinaudoti fizinio asmens bankroto įstatymu? Visų pirma, reikia būti sąžiningu asmeniu ir suvokti, kad skolų taip lengvai niekas nenubrauks. Jas teks grąžinti. Lietuviai mėgsta ir gudrauti, nes fizinis asmuo, kuris yra bankrutavęs bet kurioje ES valstybėje, laikomas bankrutavusiu visoje Bendrijoje. Nereikia stebėtis, kad bankrutuoti sumanę asmenys ieško sau palankiausių sąlygų. Nemaža dalis tautiečių šventai tiki, kad Didžioje Britanijoje bankroto procedūra bus greita ir neskausminga. Žinoma, ten tokia procedūra trunka penkis kartus trumpiau, bet bankrotą administruojantys asmenys pataria nesitikėti lengvo ir greito rūpesčių sprendimo būdo, nes teismai dirba akylai, o asmenys, kurie sugriauna pasitikėjimą šia procedūra, yra ir smarkiai baudžiami.

Akivaizdu, kad sąžiningas asmuo visada laimės. Nebus lengva, bet tiesa padeda įveikti dideles problemas. Lietuvoje fizinis asmens bankrotas susideda iš keturių etapų. Pirmas etapas prasideda tada, kai asmuo kreipiasi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Antrasis etapas būna tada, kai teismas iškelia bankroto bylą. Tada bet kokia vykusi finansinė veikla yra automatiškai sustabdoma. Trečiasis etapas yra labai atsakingas, nes tuo metu asmuo su bankroto administratoriumi rengia mokumo atkūrimo plano projektą, kuris vėliau turės būti patvirtintas kreditorių susirinkime.

Fizinių asmenų bankrotas – įžvalgos

Šiame plane bus nurodytos priežastys, dėl kurių asmuo negali įvykdyti teisėtų kreditorių reikalavimų. Melas, pajamų ir turto slėpimas, tik apsunkins procedūrinius veiksmus, kurie gali būti ir nutraukti, nes kreditoriai, administratorius ar teismas nuspręs, kad asmuo siekia sukčiauti, tad bankroto procedūra, šiuo atveju, negali būti taikoma.

Laiko prasme ketvirtas bankroto proceso etapas yra pats ilgiausias, nes jis prasideda tada, kai teismas patvirtina mokumo atkūrimo planą. Asmuo pradeda vykdyti plane nurodytus veiksmus — atsiskaito su kreditoriais, parduoda turtą, moka administratoriui už teikiamas paslaugas.

Sėkmingai įvykdžius visus šiuos žingsnius, bankroto procedūra yra baigiama. Asmuo gali lengviau atsikvėpti, suvokti savo padarytas klaidas ir į finansinius įsipareigojimus žvelgs atsargiau. Juk ne viskas yra auksas, kas auksu žiba.